wakacyjne domy wakacyjne domy

Wybierz inny dom:

Solna ChataSól koło Zwardonia, Milówki, Koniakowa

Piękne widoki , malownicza okolica, z dala od zgiełku cywilizacji.

Wypuszczamy w świat kolejne dziecko wakacyjnego domu! Nowo wybudowany dom czeka na pierwszych klientów. Solna Chata to połączenie tradycyjnego, górlaskiego stylu z nowoczesną, współczesną formą. To także wynik zebranych doświadczeń i pomysłów podczas ponad 10 letniej pasji związanej z wynajmem domów w górach. Dołożyliśmy wszelkich starań aby ten dom był równie atrakcyjny jak poprzednie a zarazem wyróżniał się nowymi rozwiązaniami i stylem. Mamy nadzieje, że Wam się spodoba.

 

BASEN, SAUNA, JACUZZI, GROTA SOLNA, TARAS, GRILL, KOMINEK.

KOMFORTOWE WARUNKI NOCLEGOWE DLA 17 OSÓB !!!

 

ROZKŁAD DOMU:

PIĘTRO GŁÓWNE
Duży salon wyposażony w narożną kanapę, stolik kawowy, stół, ławę TV 42 "oraz kominek
Salon połączony jest z kuchnią (lodówka z zamrażalnikiem, kuchenka z piekarnikiem,zmywark, mikrofalówka, czajnik, naczynia, sztućce).

Z salonu wyjście na taras. Na piętrze głównym znajduje się także sypialnia (z łóżkiem małżeńskim i kanapą rozkładaną dla 2 osób) oraz łazienka.
Ponadto przedpokój z wyjściem na zewnątrz domu.
Piętra oddzielone są przestrzenną klatką schodową, która umożliwia zamknięcie każdego z poziomów i zapewnienie prywatności.

PIĘTRO GÓRNE
4 sypialnie z łożami małżeńskimi (w tym 2 z balkonami), w jednym z pokoi dodatkowo znajduje się kanapa rozkładana dla 2 osób oraz w drugim z pokoi jednoosobowe łóżko. Łazienka.

PIĘTRO DOLNE
Sypialnia z łożem małżeńskim, sauna sucha, jacuzzi, grota solna, łazienka z pralką , wyjście na zewnątrz.

NA ZEWNĄTRZ
Basen, duży parking, grill, miejsce na ognisko, leżaki basenowe.

 NOWOŚĆ W DOMU

GROTA SOLNA

Specyficzny mikroklimat, ujemna jonizacja, a także odpowiednia wilgotność powoduje, iż groty solne mają wiele pozytywnych właściwości i wpływają leczniczo na zdrowie. Powietrze w grotach solnych nasycone jest takimi pierwiastkami jak: jod, miedź, brom, magnez, wapń, potas, sód oraz selen
 i żelazo, które cechują się licznymi właściwościami zdrowotnymi. Przebywanie w grocie solnej wspomaga pracę tarczycy i pomaga wyregulować niedoczynność tego narządu, oddziałuje również pozytywnie na serce, a także układ nerwowy.

Wskazania:
przewlekłe stany zapalne górnych dróg oddechowych,
alergie,
niedoczynność tarczycy,
nadciśnienie,
choroby układu pokarmowego,
schorzenia dermatologiczne,
stany przewlekłego zmęczenia,
chroniczny stres,
nerwice.

 

NASZE DOMY WAKACYJNE WYNAJMUJEMY NA WYŁĄCZNOŚĆ
IDEALNY NA WCZASY RODZINNE, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE, WEEKENDOWY WYJAZD !!!

Wię™kszość‡ osób wyjeżdżają…cych na wakacje poszukuje cichego i spokojnego miejsca gwarantującego peł‚en relaks i wysoki komfort wypoczynku. Najlepszym rozwią…zaniem są… naturalnie domy wakacyjne. Prowadzona przez nas kwatera jest jednym z takich miejsc, które w doskonały sposób zostały przygotowane na przyjazd zarówno pojedynczych goś›ci jak i goś›ci z rodzinami. Każdy wczasowicz decydujący się™ na wybór oferty wakacyjne domy, wśród których znajduje się™ nasza propozycja, otrzymuje do swojej dyspozycji basen, saunę™ fińską…, jacuzzi oraz wiele innego rodzaju wygód i atrakcji zwię™kszających przyjemność‡ wypoczynku. 

 

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE W OKOLICY:

 • Zwardoń - stoki Rachowca około 10km
 • Sól i Rycerka Górna (przy oś›rodkach wczasowych); w górnej cz궛ci doliny Danielek; na stoku Mał‚ego Grojca koł‚o Żywca; w dolinie Cięcinki na zboczu  Abrahamowa, najbliższy wyciąg jedynie ok 3 km (Łysica)
 • Istebna - okoł‚o 15km
 • Wisła - około 20km
 • Żabnica - w górnej cz궛ci wsi;
 • Ujsoł‚y - przy drodze do Złatnej, na stoku Kubiesówki;
 • Sopotnia Wielka - w górnej cz궛ci wsi;
 • Korbielów (stoki Pilska) - duża stacja narciarska z systemem wielu wyciągów i tras zjazdowych;
 • Zawoja - 4 wycią…gi (2 w rejonie Widełek, w Widł‚ach na stoku Kolistego Gronia i koło Mosornego);
 • Sucha Beskidzka – Zasepnica.
 • Blisko jest również do wielu świetnych stoków zlokalizowanych na terenie Słowacji, najbliższe przejś›cie znajduje się ok. 4km. Wiele oś›rodków narciarskich za granicą… słowacką oddalone… jedynie 5 km od domu!

ZOBACZ DODATKOWE ATRAKCJE, KTÓRE CZEKAJĄ„ NA CIEBIE:

 • Koniaków - Muzeum koronkarstwa - 12 km,
 • Żywiec - browary żywieckie - 30 km,
 • Wisł‚a - miejscowość Adama Małysza - 25 km
 • skocznia narciarska
 • muzeum Adama Małysza
 • kryty aquapark w Hotelu „Gołę™biewski”
 • Ustroń„ - kolejka krzesełkowa na Czantorię - 35 km,
 • termalne źródł‚a w Martinie - 80 km (Sł‚owacja),
 • baseny termalne w Besanovej - tylko 140 km (Sł‚owacja)
 • baseny termalne w Oravicy - 40 km (Słowacja)
 • Pałac Lubomirskich w Rajczy – 5 km
 • przejś›cie graniczne w Zwardoniu ok. 4 km,
 • Stara kuźnia z przełomu XIX i XX wieku w Soli,
 • Zabytkowa dzwonnica w Soli z 1837r.

 

BESKIDY


Nie trzeba nikogo specjalnie namawiać do wycieczek w Beskidy. Dostępność gór, malowniczość, wspaniałe zabytki, które można podziwiać w mijanych miastach i wsiach same przyciągają. W Beskidach o każdej porze roku można znaleźć coś dla siebie. Latem idealne dla turysty są wędrówki po górach gdzie na pewno zejdzie na kilka dni do Wisły, aby uczestniczyć w Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Zimą narciarze i snowboardziści mogą cieszyć się świetnie przygotowanym stokiem. Region ten jest świetnym miejscem na wypoczynek rodzin z dziećmi – świeże powietrze, przepiękna przyroda, mozliwość poznania sztuki i rzemiosła ludowego tylko zachecają. Panująca tu atmosfera powoduje, że odwiedzający region pragną powrócić w to samo miejsce.

 

SZLAKI BESKIDÓW:
-Szlaki Parku Krajobrazowego Beskidu Małego oraz Beskidu Śląskiego

-Beskidzkie szczyty Skrzyczne
-Trasy rowerowe w zachodniej części powiatu w gminach: Jesienica, Jaworze, Czechowice i Szczyrk
-Rezerwaty przyrody: Morzyk Dolina Łańskiego Potoku z reliktem Puszczy Karpacjkiej, Buczyna na Zasolnicy, Rotuz chroniący roślinność bagienną.
- Stadniny i gospodarstwa w których można pojeździć konno w Międzyrzeczu Górnym, Jankowicach, Jaworzu, Szczyrku, Starej Wsi i Wilamowicach.
-Szlak zbójnika Rogacza w gminie Wilkowice
-Doskonałe warunki do wędkowania na rzekach: Sole i Żylicy.
-Klimatyczne schroniska górskie: Magurka, Szyndzielnia,Klimczok, Chata wuja Toma.

 

SÓL


Duża, malownicza wieś położona w dolinie Slanicy, pomiedzy grzbietami Rachowca i Oźnej. Nazwa miejscowości pochodzi od znajdujących się na tych terenach złóż soli kamiennej. Powstała prawdopodobnie w XVI w. w związku z osadnictwem wołoskim. Uzyskiwano sól z pobliskich źródeł mineralnych, które władze austriackie kazały zasypać na początku XIX w. We wsi stoi przepiękna dzwonniczka drewniana z XIX w, a niedaleko znajduje się słone źródło mineralne. Sól to wymarzone miejsce do relaksu i wypoczynku, a także miejsce powrotu do zdrowia i sił dzięki obecności specyficznego mikroklimatu, jest tu też co robić dla pragnących poznać historię i ciekawostki regionu.

 

SZLAKI TURYSTYCZNE:

 • do Zwardonia przez Rachowiec ( 2,5 godz., z powrotem 1,5 godz. )

 • na przełęcz Przegibek przez Bendoszkę Wielką ( 3 godz., z powrotem 3,5 godz. )

 

ATRAKCJE:

 

 • Kapliczka w Górnej Soli:

  Jej historia sięga roku 1955, kiedy to mieszkańcy postanowili wybudować na miejscu starej kapliczki - nową, która służyć miała dzieciom i młodzieży jako miejsce modlitwy. W ten sposób mieszkańcy wsi chcieli zaprotestować przeciw zakazowi nauki religii w szkole.

 • Zabytkowa dzwonnica:

  Dzwonnica została zbudowana w 1837 roku, ma kształt czworoboku i drewnianą konstrukcję słupową. Górna część dzwonnicy posiada ze wszystkich stron okienka tym samym nawiązuje do konstrukcji izbicowych zabytkowych, drewnianych kościołów i kapliczek tego regionu. Dach ma kształt niskiego ostrosłupa z dużym okapem, kryty jest gontem. W szczycie znajduje się żelazny krzyż.

 • Kosciół Parafialny:
  Kościół Parafialny w Soli pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa zaczęto budować trzeciego maja 1980 roku. Kamień węgielny pod budowę kościoła poświęcił papież Jan Paweł II w Rzymie. Jesienią 1984 roku wieża kościoła wzbogaciła się o trzyipółmetrowy krzyż, który w opinii mieszkańców wioski obejmuje swymi ramionami całą wieś, dając im poczucie bezpieczeństwa i opieki bożej. Wnętrze kościoła zdobi interesujący ołtarz główny z drewnianymi rzeźbami postaci nawiązującymi do wydarzeń zawartych w Ewangelii

 • Stara Kuźnia:

  Zabudowania, w których mieści się kuźnia pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Wnętrza kuźni kryją autentyczne sprzęty i urządzenia, którymi posługiwali się przed laty kowale. Charakterystyczną cech kuźni jest brak komina, który zastępuje tzw. "dymnik" - czyli otwór w dachu, którym uchodził dym wydobywający się z paleniska.

 • Obelisk Klaudiusza Zine:

  W przysiółku Słanice znajduje się obelisk nagrobny Klaudiusza Zine. Zine był zarządcą lasów należących do Habsburgów, którzy po jego śmierci w 1908 ufundowali mu obelisk.

 

TURYSTYKA ROWEROWA
Beskid Żywiecki jest idealnym miejscem do uprawiania górskiej turystyki rowerowej. Gmina Rajcza posiada 86 km tras rowerowych.

Ścieżki rowerowe na terenie Gminy Rajcza:

 • Rajcza - Rycerka Dolna - Rycerka Górna - Kolonia - Przegibek - Ciapków

 • Rycerka Górna Roztoki - Wielki Przysłóp - Magura - Grańczne - Zwardoń Bór - Sól Słańce

 • Sól - Rycerka Dolna - Rajcza

 • Rycerka Górna - Sól Oźna - Magura

 • Rycerka Dolna Głebokie - Chromiczaki - Sól

 • Zwardoń Myto - Groń - Gomułka - Sól

 • Zwardoń Schronisko PTTK - Wieczorek - Mały Rachowiec

 • Zwardoń - Misiorki - Miodowiec - Magura – Podścigłów

WYCIECZKI SAMOCHODOWE JEDNODNIOWE

1. NISKIE TATRY:
Szczyty Niskich Tatr sięgają ponad 2000 m npm, a wcinająca sie w nie Dolina Demanowska stanowi prawdziwe bogactwo zjawisk krasowych.

2. ORAWA:
W sferze kultury materialnej obszar posiada swoiste walory wyróżniające go na tle sąsiadujących regionów Podhala, Liptowa i Żywiecczyzny

3. SKLENE TEPLICE:
Termalne Źródła w Jaskini - stanowią niebywałą atrakcje dla odwiedzjących Szczawnickie Góry
- relaksujące kąpiele w jaskini w tzw. parnym basenie (temp. ok 42C) lub termalnych basenach zewnętrznych temp. wody ok. 30C),
- zabytkowe miasteczka: Kremnica (najstarsza mennica Austro -Węgier), Bańska Štiavnica (wpisana do rejestru UNESCO)

4. BOJNICE I ŹRÓDŁA AFRODYTA:
Zamek Bojnice oraz Termalne Źródła Afrodyta – region zachwycający pięknem krajobrazu i jednocześnie kryjący bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne Słowacji.
- urokliwy zamek Bojnice wzniesiony na trawertynowym wzgórzu,
- Čičmany - malownicza wioska górali słowackich słynąca z ręcznie zdobionych drewnianych chałup

5. BESKID ŚL – MORAWSKI:
Zabytkowe Miasta w Czechach (Beskid Śląsko-Morawski) - rejon niezwykle interesujący, wabiący swymi pięknymi górami i licznymi zabytkami, pozostający ciągle jeszcze dla większości turystów prawdziwą "terra incognita". To także ziemia, której większą część łączą wielowiekowe związki z Polską.
- zwiedzanie muzeum starych samochodów w Kopřivnicy (pierwszy samochód austro-węgier),
- Štramberk (misteczko z pochyłym rynkiem, drewnianymi domami i "Strambercką Trubą"
- Novy Jičin (miejski rezerwat zabytków),
- Drewniane Miasteczko (najstarszy skansen w Środkowej Europie),

6. KROMERITZ – DEGUSTACJA WINA:
Tajemnice Arcybiskupstwa Kromeritz
Wycieczka do dawnej rezydencji Arcybuskupstwa Morawskiego uznanej przez UNESCO oraz do jednej z największych fabryk trunków alkoholowych w Czechach.

7. PRAGA:
Praga - zwana „ Złotą Pragą”, miastem stu wież i najpiękniejszą stolicą Europy.
- Hradčany (Zamek Praski, Katedra św. Wita wraz z kryptami, Stary Królewski Pałac, Złota Uliczka)
- przejście starymi schodami zamkowymi na Małą Stranę w okolice Pałacu Valdenštajna,
- Most Karola
- Stare Miasto (dawny trakt koronacyjny ul.Celetna, Karlova, Rynek Staromiejski pod ratusz z zegarem astronomicznym)
- Plac Wacława

8. WIEDEŃ:
Wiedeń - stateczny, pełny historycznych zabytków, oszałamiającej architektury, wspaniałych cesarskich pałacy. wiedeń to także przenikająca wszystko muzyka, majestatyczny Dunaj, kawiarnie, wiedeńska kawa i walc...
- Katedra Stephansdom, Parlament, Ratusz, Hofburg
• Letnia reydencja cesarza Schönbrunn oraz spacer po ogrodach
• wyjazd na wzgórze Kahlemberg, spacer do polskiego kościółka

9. GÓRA RÓWNICA:
Góra owiana legendami, a starzy mieszkańcy Ustronia często nazywają ją Diablą Górą. Turystów przyciągają tutaj niezapomniane widoki oraz karczmy z dobrym i regionalnym jadłem.

10. TRÓJWIEŚ BESKIDZKA:
Mała Pętla Beskidzka - wyjazd do znanej Trójwsi Beskidzkiej, która poszczycić się może bogatą historią, ciągle żywą tradycją i malowniczym położeniem na beskidzkich groniach.

11. ZAMECZEK:
Narodowy Zespół Zabytkowy w Wiśle Zamek Prezydencki to unikatowe dzieło polskiej architektury okresu międzywojennego, historyczna Rezydencja Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej.
- zwiedzanie wnętrz Rezydencji Prezydenckiej czyli tzw. "Zamek Górny" (weranda, salon Pronaszki, jadalnia, salon wypoczynkowy, korytarze, gabinet Ignacego Mościskiego, salon łazienkowy),
- Tyrolska Kapliczka z 1909r, pochodząca z czasów Habsburgów
- Zapora jeziora Czerniańskiego,
- Skocznia narciarska im A.Małysza w Wiśle Malince
- Galeria trofeów Adama Małysza i Muzeum Narciarstwa w Wiśle
Ważna informacje :
Ze względu na wymogi Kancelarii Prezydenta:
* wejście na teren Rezydencji tylko z ważnym dowodem osobistym
** zgłoszenie uczestnictwa wymagane na 5 dni przed planowaną datą zwiedzania

12. BROWARY ŻYWIEC:
Niezwykłe muzeum, browar w Żywcu uważany jest za jeden z najbardziej znanych w kraju, założony został przez Habsburgów w 1856 roku. 150 lat później w jego najstarszej historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe muzeum. W żywieckim browarze stoją obok siebie najnowocześniejsza w Europie warzelnia z 1996 oraz nadal sprawna warzelnia z czasów Franciszka Józefa.

13. ZAKOPANE I TERMA BANIA:
Urzekające magią Tatr Zakopane oraz Kompleks termalnych basenów Bania w Białce Tatrzańskiej.
- ZAKOPANE - spacer po Krupówkach, kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzyzku
- wyjazd kolejką na Gubałówkę, zjazd kolejką szynową na dół
- TERMA BANIA (kąpiel w basenach termalnych)

14. SZCZYRK:
- Sanktuarium na Górce Matki Boskiej Szczyrkowskiej
- Grota z Cudownym Źródełkiem,
- Panorama z punktu widokowego przy Sanktuarium,
- Rynek i Galeria Beskidzka

15. PSZCZYNA:
Zwiedzanie Pałacu Pszczyńskiego z końca XIX w. posiadającego bogate i doceniane zbiory, znanego z historii o przepięknej księżnej Daisy oraz z Sali Lustrzanej, w której po dziś dzień odbywają się „Wieczory u Telemana”.
Możliwość zwiedzenia ogrodów, wiele ciekawych pomysłów i ciekawych roślin.

DWA DOMY JEDNOCZEŚNIE - RABAT 10% 

Przy jednoczesnej rezerwacji 2 domów (Solna Chata + Pod Smrekami) w tym samym terminie pobytu udzielamy rabatu w wysokości 10% na oba obiekty.
(Promocja nie łączy się z innymi promocjami)

 


Nasze obiekty posiadają REKOMENDACJĘ "STODiAW"
Stowarzyszenia Właścicieli Domów i Apartamentów Wakacyjnych
www.stodiaw.pl