wakacyjne domy wakacyjne domy

Wybierz inny dom:

Bajkaokolice Zwardonia, Milówki, Koniakowa

Sól koło Zwardonia, Milówki, Koniakowa


 

KOMFORTOWE WARUNKI NOCLEGOWE DLA 16 OSÓB
Cztery sypialnie, dwie z balkonem dwie dwuosobowe, jedna czteroosobowa i ośmioosobowa ( łóżka 140x200)
DOBRA KUCHNIA- lodówka z zamrażalnikiem, płyta gazowa, piekarnik elektryczny, czajnik, naczynia, sztućce, mikser, pełne wyposażenie
RELAX- komplet wypoczynkowy z stolikiem, stół kuchenny z krzesłami, TV,NC+, kominek, jacuzzi, sauna
ROZKŁAD DOMU
PIĘTRO GŁÓWNE-SALON Z W PEŁNI WYPOSAZONĄ KUCHNIĄ(lodówka z zamrażalnikiem, płyra gazowa, piekarnik elektryczny, czajnik, naczynia, sztućce...) komplet wypoczynkowy z stolikiem, kominek,TV,NC+,łazienka z prysznicem i WC,oddzielna spizarka, sauna, jacuzzi, wyjście na duży zadaszony taras, pokój dwuosobowy 
PIĘTRO GÓRNE- sypialnia dwuosobowa, sypialnia czteroosobowa z balkonem, sypialnia ośmioosobowa z tarasem (łóżka 140x200), WC i umywalka  
NA ZEWNĄTRZ-dwa tarasy, jeden duży zadaszony, meble ogrodowe, grill, drewniana altana, ogrodzone miejsce parkingowe, piaskownica, basen (koło 5m średnica), leżaki 

 

 

 

NASZE DOMY WAKACYJNE SĄ W CAŁOŚCI PRZEZNACZONE DLA WAS, A WIĘC...
100% PRYWATNOŚCI
IDEALNY NA WCZASY RODZINNE, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE, WEEKENDOWY WYJAZD !!!

 

 

 

Większość osób wyjeżdżających na wakacje poszukuje cichego i spokojnego miejsca gwarantującego pełen relaks i wysoki komfort wypoczynku. Najlepszym rozwiązaniem są naturalnie domy wakacyjne. Prowadzona przez nas kwatera jest jednym z takich miejsc, które w doskonały sposób zostały przygotowane na przyjazd zarówno pojedynczych goś›ci jak i goś›ci z rodzinami. Każdy wczasowicz decydujący się na wybór oferty wakacyjne domy, wśród których znajduje się nasza propozycja, otrzymuje do swojej dyspozycji basen, saunę fińską, jacuzzi oraz wiele innego rodzaju wygód i atrakcji zwiększających przyjemność wypoczynku.

 

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE W OKOLICY:

Zwardoń - stoki Rachowca około 10km
Sól i Rycerka Górna (przy oś›rodkach wczasowych); w górnej cz궛ci doliny Danielek; na stoku Małego Grojca koło Żywca; w dolinie Cięcinki na zboczu Abrahamowa, najbliższy wyciąg jedynie ok 3 km (Łysica) 
Istebna - około 15km
Wisła - około 20km 
Żabnica - w górnej cz궛ci wsi;
Ujsoły - przy drodze do Złatnej, na stoku Kubiesówki;
Sopotnia Wielka - w górnej cz궛ci wsi;
Korbielów (stoki Pilska) - duża stacja narciarska z systemem wielu wyciągów i tras zjazdowych;
Zawoja - 4 wyciągi (2 w rejonie Widełek, w Widłach na stoku Kolistego Gronia i koło Mosornego);
Sucha Beskidzka – Zasepnica.
Blisko jest również do wielu świetnych stoków zlokalizowanych na terenie Słowacji, najbliższe przejś›cie znajduje się ok. 4km. Wiele oś›rodków narciarskich za granicą słowacką oddalone… jedynie 5 km od domu!

ZOBACZ DODATKOWE ATRAKCJE, KTÓRE CZEKAJĄ„ NA CIEBIE:

- Koniaków - Muzeum koronkarstwa - 12 km,
- Żywiec - browary żywieckie - 30 km,
- Wisła - miejscowość Adama Małysza - 25 km
- skocznia narciarska
- muzeum Adama Małysza
- kryty aquapark w Hotelu „Gołębiewski”
- Ustroń„ - kolejka krzesełkowa na Czantorię - 35 km,
- termalne źródła w Martinie - 80 km (Słowacja),
- baseny termalne w Besanovej - tylko 140 km (Słowacja) 
- baseny termalne w Oravicy - 40 km (Słowacja)
- Pałac Lubomirskich w Rajczy – 5 km
- przejś›cie graniczne w Zwardoniu ok. 4 km,
- Stara kuźnia z przełomu XIX i XX wieku w Soli,
- Zabytkowa dzwonnica w Soli z 1837r.

 

BESKIDY


Nie trzeba nikogo specjalnie namawiać do wycieczek w Beskidy. Dostępność gór, malowniczość, wspaniałe zabytki, które można podziwiać w mijanych miastach i wsiach same przyciągają. W Beskidach o każdej porze roku można znaleźć coś dla siebie. Latem idealne dla turysty są wędrówki po górach gdzie na pewno zejdzie na kilka dni do Wisły, aby uczestniczyć w Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Zimą narciarze i snowboardziści mogą cieszyć się świetnie przygotowanym stokiem. Region ten jest świetnym miejscem na wypoczynek rodzin z dziećmi – świeże powietrze, przepiękna przyroda, mozliwość poznania sztuki i rzemiosła ludowego tylko zachecają. Panująca tu atmosfera powoduje, że odwiedzający region pragną powrócić w to samo miejsce.

 

SZLAKI BESKIDÓW:
- Szlaki Parku Krajobrazowego Beskidu Małego oraz Beskidu Śląskiego

- Beskidzkie szczyty Skrzyczne
- Trasy rowerowe w zachodniej części powiatu w gminach: Jesienica, Jaworze, Czechowice i Szczyrk
- Rezerwaty przyrody: Morzyk Dolina Łańskiego Potoku z reliktem Puszczy Karpacjkiej, Buczyna na Zasolnicy, Rotuz chroniący roślinność bagienną.
- Stadniny i gospodarstwa w których można pojeździć konno w Międzyrzeczu Górnym, Jankowicach, Jaworzu, Szczyrku, Starej Wsi i Wilamowicach.
- Szlak zbójnika Rogacza w gminie Wilkowice
- Doskonałe warunki do wędkowania na rzekach: Sole i Żylicy.
- Klimatyczne schroniska górskie: Magurka, Szyndzielnia,Klimczok, Chata wuja Toma.

 

SÓL


Duża, malownicza wieś położona w dolinie Slanicy, pomiedzy grzbietami Rachowca i Oźnej. Nazwa miejscowości pochodzi od znajdujących się na tych terenach złóż soli kamiennej. Powstała prawdopodobnie w XVI w. w związku z osadnictwem wołoskim. Uzyskiwano sól z pobliskich źródeł mineralnych, które władze austriackie kazały zasypać na początku XIX w. We wsi stoi przepiękna dzwonniczka drewniana z XIX w, a niedaleko znajduje się słone źródło mineralne. Sól to wymarzone miejsce do relaksu i wypoczynku, a także miejsce powrotu do zdrowia i sił dzięki obecności specyficznego mikroklimatu, jest tu też co robić dla pragnących poznać historię i ciekawostki regionu.

 

SZLAKI TURYSTYCZNE:

 • do Zwardonia przez Rachowiec ( 2,5 godz., z powrotem 1,5 godz. )

 • na przełęcz Przegibek przez Bendoszkę Wielką ( 3 godz., z powrotem 3,5 godz. )

 

ATRAKCJE:

 

 • Kapliczka w Górnej Soli:

  Jej historia sięga roku 1955, kiedy to mieszkańcy postanowili wybudować na miejscu starej kapliczki - nową, która służyć miała dzieciom i młodzieży jako miejsce modlitwy. W ten sposób mieszkańcy wsi chcieli zaprotestować przeciw zakazowi nauki religii w szkole.

 • Zabytkowa dzwonnica:

  Dzwonnica została zbudowana w 1837 roku, ma kształt czworoboku i drewnianą konstrukcję słupową. Górna część dzwonnicy posiada ze wszystkich stron okienka tym samym nawiązuje do konstrukcji izbicowych zabytkowych, drewnianych kościołów i kapliczek tego regionu. Dach ma kształt niskiego ostrosłupa z dużym okapem, kryty jest gontem. W szczycie znajduje się żelazny krzyż.

 • Kosciół Parafialny:
  Kościół Parafialny w Soli pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa zaczęto budować trzeciego maja 1980 roku. Kamień węgielny pod budowę kościoła poświęcił papież Jan Paweł II w Rzymie. Jesienią 1984 roku wieża kościoła wzbogaciła się o trzyipółmetrowy krzyż, który w opinii mieszkańców wioski obejmuje swymi ramionami całą wieś, dając im poczucie bezpieczeństwa i opieki bożej. Wnętrze kościoła zdobi interesujący ołtarz główny z drewnianymi rzeźbami postaci nawiązującymi do wydarzeń zawartych w Ewangelii

 • Stara Kuźnia:

  Zabudowania, w których mieści się kuźnia pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Wnętrza kuźni kryją autentyczne sprzęty i urządzenia, którymi posługiwali się przed laty kowale. Charakterystyczną cech kuźni jest brak komina, który zastępuje tzw. "dymnik" - czyli otwór w dachu, którym uchodził dym wydobywający się z paleniska.

 • Obelisk Klaudiusza Zine:

  W przysiółku Słanice znajduje się obelisk nagrobny Klaudiusza Zine. Zine był zarządcą lasów należących do Habsburgów, którzy po jego śmierci w 1908 ufundowali mu obelisk.

 

TURYSTYKA ROWEROWA
Beskid Żywiecki jest idealnym miejscem do uprawiania górskiej turystyki rowerowej. Gmina Rajcza posiada 86 km tras rowerowych.

Ścieżki rowerowe na terenie Gminy Rajcza:

 • Rajcza - Rycerka Dolna - Rycerka Górna - Kolonia - Przegibek - Ciapków

 • Rycerka Górna Roztoki - Wielki Przysłóp - Magura - Grańczne - Zwardoń Bór - Sól Słańce

 • Sól - Rycerka Dolna - Rajcza

 • Rycerka Górna - Sól Oźna - Magura

 • Rycerka Dolna Głebokie - Chromiczaki - Sól

 • Zwardoń Myto - Groń - Gomułka - Sól

 • Zwardoń Schronisko PTTK - Wieczorek - Mały Rachowiec

 • Zwardoń - Misiorki - Miodowiec - Magura – Podścigłów

 

WYCIECZKI SAMOCHODOWE JEDNODNIOWE

1. NISKIE TATRY:
Szczyty Niskich Tatr sięgają ponad 2000 m npm, a wcinająca sie w nie Dolina Demanowska stanowi prawdziwe bogactwo zjawisk krasowych.

2. ORAWA:
W sferze kultury materialnej obszar posiada swoiste walory wyróżniające go na tle sąsiadujących regionów Podhala, Liptowa i Żywiecczyzny

3. SKLENE TEPLICE:
Termalne Źródła w Jaskini - stanowią niebywałą atrakcje dla odwiedzjących Szczawnickie Góry
- relaksujące kąpiele w jaskini w tzw. parnym basenie (temp. ok 42C) lub termalnych basenach zewnętrznych temp. wody ok. 30C),
- zabytkowe miasteczka: Kremnica (najstarsza mennica Austro -Węgier), Bańska Štiavnica (wpisana do rejestru UNESCO)

4. BOJNICE I ŹRÓDŁA AFRODYTA:
Zamek Bojnice oraz Termalne Źródła Afrodyta – region zachwycający pięknem krajobrazu i jednocześnie kryjący bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne Słowacji.
- urokliwy zamek Bojnice wzniesiony na trawertynowym wzgórzu,
- Čičmany - malownicza wioska górali słowackich słynąca z ręcznie zdobionych drewnianych chałup

5. BESKID ŚL – MORAWSKI:
Zabytkowe Miasta w Czechach (Beskid Śląsko-Morawski) - rejon niezwykle interesujący, wabiący swymi pięknymi górami i licznymi zabytkami, pozostający ciągle jeszcze dla większości turystów prawdziwą "terra incognita". To także ziemia, której większą część łączą wielowiekowe związki z Polską.
- zwiedzanie muzeum starych samochodów w Kopřivnicy (pierwszy samochód austro-węgier), 
- Štramberk (misteczko z pochyłym rynkiem, drewnianymi domami i "Strambercką Trubą" 
- Novy Jičin (miejski rezerwat zabytków), 
- Drewniane Miasteczko (najstarszy skansen w Środkowej Europie),

6. KROMERITZ – DEGUSTACJA WINA:
Tajemnice Arcybiskupstwa Kromeritz
Wycieczka do dawnej rezydencji Arcybuskupstwa Morawskiego uznanej przez UNESCO oraz do jednej z największych fabryk trunków alkoholowych w Czechach.

7. PRAGA:
Praga - zwana „ Złotą Pragą”, miastem stu wież i najpiękniejszą stolicą Europy.
- Hradčany (Zamek Praski, Katedra św. Wita wraz z kryptami, Stary Królewski Pałac, Złota Uliczka)
- przejście starymi schodami zamkowymi na Małą Stranę w okolice Pałacu Valdenštajna,
- Most Karola
- Stare Miasto (dawny trakt koronacyjny ul.Celetna, Karlova, Rynek Staromiejski pod ratusz z zegarem astronomicznym)
- Plac Wacława

8. WIEDEŃ:
Wiedeń - stateczny, pełny historycznych zabytków, oszałamiającej architektury, wspaniałych cesarskich pałacy. wiedeń to także przenikająca wszystko muzyka, majestatyczny Dunaj, kawiarnie, wiedeńska kawa i walc...
- Katedra Stephansdom, Parlament, Ratusz, Hofburg
• Letnia reydencja cesarza Schönbrunn oraz spacer po ogrodach
• wyjazd na wzgórze Kahlemberg, spacer do polskiego kościółka

9. GÓRA RÓWNICA:
Góra owiana legendami, a starzy mieszkańcy Ustronia często nazywają ją Diablą Górą. Turystów przyciągają tutaj niezapomniane widoki oraz karczmy z dobrym i regionalnym jadłem.

10. TRÓJWIEŚ BESKIDZKA:
Mała Pętla Beskidzka - wyjazd do znanej Trójwsi Beskidzkiej, która poszczycić się może bogatą historią, ciągle żywą tradycją i malowniczym położeniem na beskidzkich groniach.

11. ZAMECZEK:
Narodowy Zespół Zabytkowy w Wiśle Zamek Prezydencki to unikatowe dzieło polskiej architektury okresu międzywojennego, historyczna Rezydencja Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej.
- zwiedzanie wnętrz Rezydencji Prezydenckiej czyli tzw. "Zamek Górny" (weranda, salon Pronaszki, jadalnia, salon wypoczynkowy, korytarze, gabinet Ignacego Mościskiego, salon łazienkowy),
- Tyrolska Kapliczka z 1909r, pochodząca z czasów Habsburgów
- Zapora jeziora Czerniańskiego,
- Skocznia narciarska im A.Małysza w Wiśle Malince
- Galeria trofeów Adama Małysza i Muzeum Narciarstwa w Wiśle
Ważna informacje :
Ze względu na wymogi Kancelarii Prezydenta:
* wejście na teren Rezydencji tylko z ważnym dowodem osobistym
** zgłoszenie uczestnictwa wymagane na 5 dni przed planowaną datą zwiedzania

12. BROWARY ŻYWIEC:
Niezwykłe muzeum, browar w Żywcu uważany jest za jeden z najbardziej znanych w kraju, założony został przez Habsburgów w 1856 roku. 150 lat później w jego najstarszej historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe muzeum. W żywieckim browarze stoją obok siebie najnowocześniejsza w Europie warzelnia z 1996 oraz nadal sprawna warzelnia z czasów Franciszka Józefa.

13. ZAKOPANE I TERMA BANIA:
Urzekające magią Tatr Zakopane oraz Kompleks termalnych basenów Bania w Białce Tatrzańskiej.
- ZAKOPANE - spacer po Krupówkach, kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzyzku
- wyjazd kolejką na Gubałówkę, zjazd kolejką szynową na dół
- TERMA BANIA (kąpiel w basenach termalnych)

14. SZCZYRK:
- Sanktuarium na Górce Matki Boskiej Szczyrkowskiej 
- Grota z Cudownym Źródełkiem,
- Panorama z punktu widokowego przy Sanktuarium,
- Rynek i Galeria Beskidzka

15. PSZCZYNA:
Zwiedzanie Pałacu Pszczyńskiego z końca XIX w. posiadającego bogate i doceniane zbiory, znanego z historii o przepięknej księżnej Daisy oraz z Sali Lustrzanej, w której po dziś dzień odbywają się „Wieczory u Telemana”.
Możliwość zwiedzenia ogrodów, wiele ciekawych pomysłów i ciekawych roślin.